INFOLINIA: 24 364 70 00

Slide background

PAKIET BADAŃ STAWY

Reumatyzm, choroba zwyrodnieniowa czy reumatoidalne zapalenie stawów to dolegliwości związane ze stanami zapalnymi tkanki łącznej, którym często towarzyszą bóle stawów. Odczuwasz uszkodzenie, zniekształcenie czy ograniczenie ruchomości stawów? Zauważasz obrzęki bądź ich sztywność? Zadbaj o swoje zdrowie!
Pakiet badań stawy skierowany jest z myślą o Twoich dolegliwościach!
Zakres podstawowy:
OB
Jest badaniem, oceniającym ogólny stan zdrowia. Podwyższony wynik wskazuje na stan zapalny organizmu, który jest wiązany z różnorodnymi chorobami.
Morfologia krwi
Całościowa analiza wszystkich rodzajów komórek krwi (czerwonych, białych, płytek). Badanie służące do rozpoznania wielu chorób m.in. anemii, zaburzeń krzepnięcia krwi, niedoborów odporności lub infekcji (wirusowych, bakteryjnych).
Kwas moczowy
Badanie związane z zaburzeniami metabolicznymi, chorobami nerek oraz dolegliwościami stawowymi.
Proteinogram
Badanie oceniające zawartość białek w surowicy, podzielone na 5 podstawowych frakcji. Zmiany w ich poziomie określają stany zapalne i schorzenia wątroby.
CRP
Jest białkiem ostrej fazy, którego stężenie może wzrastać w wyniku stanów zapalnych, zwłaszcza w odpowiedzi na infekcje bakteryjne.
RF
Czynnik reumatoidalny, badanie w diagnozie chorób reumatologicznych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).
Anty-CCP
Marker reumatoidalnego zapalenia stawów. Podwyższony wynik wskazuje na czynną postać schorzenia.
Zakres rozszerzony (obejmuje zakres podstawowy oraz dodatkowe badania):
Borelioza IgG, Borelioza IgM
Badania w kierunku boreliozy – choroby przenoszonej przez kleszcze, której oznakami mogą być bóle kości i stawów. Pozytywny wynik w kategorii IgM wskazuje na świeże zakażenie, zaś dodatni wynik tylko w klasie IgG świadczy wyłącznie na kontakt z zarażonym kleszczem.

Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
Test przesiewowy w kierunku schorzeń tkanki łącznej. To choroby reumatologiczne, których objawami są: bóle kości i stawów i ogólne osłabienie. W przypadku pozytywnego wyniku powinno się poszerzyć rozpoznanie o badanie całościowe – ANA2.

Facebook

YouTube