INFOLINIA: 24 364 70 00

Slide background

PAKIET BADAŃ WĄTROBA

Wątroba to narząd, którego zadaniem jest pochłanianie i neutralizowanie trucizn dostarczanych do organizmu bądź samodzielnie wytwarzanych. Grupa dolegliwości wątrobowych jest bardzo obszerna, zaliczają się do niej także choroby zakaźne, które związane z niezdolnością organizmu do spełnienia swoich funkcji. Jednak warto pamiętać, iż w wielu przypadkach rozwijają się bezobjawowo.
Objawy:
  • ból brzucha
  • brak tolerancji tłustych i ciężkostrawnych potraw
  • złe samopoczucie
  • wzdęcia
  • osłabienie organizmu
  • nudności
Oprócz tego źle się odżywiasz i często przyjmujesz leki przeciwbólowe?
Zadbaj o wątrobę – to pakiet dla Ciebie!
Zakres pakietu:
Morfologia krwi
Całościowa analiza wszystkich rodzajów komórek krwi (czerwonych, białych, płytek). Badanie służące do rozpoznania wielu chorób m.in. anemii, zaburzeń krzepnięcia krwi, niedoborów odporności lub infekcji (wirusowych, bakteryjnych).
Bilirubina całkowita
Niezbędne badanie w diagnostyce chorób tj. żółtaczka czy kamienie żółciowe. Dzięki badaniu ocenia się podstawowe funkcje wątroby.
ALT (aminotransferaza alaninowa)
Enzym wątrobowy, oznaczenie tego parametru jest znaczące dla diagnostyki chorób wątroby: żółtaczki, mononukleozy, marskości. Przyczyną wzrostu jest również nadużywanie alkoholu.
AST (aminotransferaza asparaginowa)
Enzym wątrobowy, oznaczenie tego parametru ma znaczenie w diagnostyce laboratoryjnej chorób takich jak wirusowe i toksyczne uszkodzenie wątroby, marskość, podwyższona aktywność występuje również w zawale mięśnia sercowego oraz w chorobach mięśni szkieletowych.
Fosfataza zasadowa (ALP)
Uzupełniające badanie w ocenie czynności wątroby. Zbyt wysoki poziom często wskazuje na niedrożność przewodów żółciowych.
GGTP (gamma glutamylotransferaza)
Badanie przesiewowe w kierunku uszkodzenia wątroby. Wysoki poziom jest spowodowany m.in. nadużywaniem alkoholu, cholestazą, żółtaczką czy nadużywaniem leków przeciwbólowych.
Proteinogram
Badanie oceniające zawartość białek w surowicy, podzielone na 5 podstawowych frakcji. Zmiany w ich poziomie określają stany zapalne i schorzenia wątroby.
HBs antygen
Marker wątrobowy, wskazujący na ostre lub przewlekłe zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B.
HCV przeciwciała
Przeciwciała stosowane w diagnozowaniu pacjentów wykazujących objawy zapalenia wątroby oraz w przypadku ryzyka zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C.

Facebook

YouTube